OK
ArdkarSanat
نکات مهم

همكاری شركت آرد كار صنعت با شرکت مای سیلو تركیه

این مصاحبه در ماهنامه نگاه هستی شماره ویژه سیلو در فروردین ماه 1390 به چاپ رسیده است

شركت مهندسی آردكار صنعت در سال هزاروسیصدو هفتادوهشت توسط مهندس بهرام بهنام تاسیس گردید. مشاوره، طراحی، محاسبه و ارائه انواع سیستم های انتقال پنوماتیكی و مكانیكی مواد، تجهیزات هوای فشرده، تهیه انواع نقشه های مهندسی نصب، تهیه و تامین ماشین آلات و قطعات یدكی كارخانجات آرد و سیلوهای ذخیره غلات از عمده فعالیت های این شركت می باشد. تعداد مشتریان این شركت در حال حاضر به بیش از صدوشصت كارخانه آرد و سیلوی ذخیره غلات می رسد. مهندس بهرام بهنام كه درای مدرك مهندسی مكانیك از دانشگاه ولفن بوتل آلمان و مدرك تكنسین فنی از مدرسه آسیابانی برانشوایك می باشد، در گفتگو با نگاه هستی در خصوص پروژه های ذخیره سازی غلات كه شركت آرد كار صنعت به نوعی در اجرای آنها مشاركت داشته و یا دارد موارد ذیل را برشمرد:

- سیلوهای بتنی: آرد البرز كرج، آرد سینا همدان، آرد روشن یزد و آرد صحرا خمینی شهر

- سیلوهای فلزی بخش خصوصی: آرد زرین خوشه هشتگرد، آرد درخشان قم، آرد فردوس ارومیه، آرد جنوب اهواز، آرد سپیدان شیراز، شركت كوثر خضل الوند همگتان، تعاونی شاداب دانه جنوب و آرد توكل هفشه جان.

- سیلوهای فلزی بخش دولتی: سیلوی پنجاه هزار تنی سیرجان، سیلوی سی هزار تنی اورزویه و بیست هزار تنی ساوه.

- انبارهای مكانیزه افقی: آرد جوانه شوشتر، آرد سپیدان شیراز و آرد نقش رستم شیراز.

وی در خصوص روند فعالیت شركت پرادوی اسپانیا كه در گذشته نماینده آن بوده است، گفت: همزمان با آغاز نهضت سیلو سازی این شركت اسپانیایی پرادو را كه جزو بهترین های این صنعت بود، به عنوان سیلو ساز همكار انتخاب كرد ولی متاسفانه پس از مدتی بر اثر بحران های مالی اروپا شركت پرادو در اواخر سال هزار و سیصد و هشتادو هشت تعطیل شد. برای به اتمام رساندن پروژه های نیمه تمام و همچنین پاسخگویی به انتظارات مشتریان وفادار، جهت معرفی یك شركت سیلو ساز جایگزین آغاز كردیم. شركت جدید می بایستی انتظارات مشتریان را از نظر كیفیت محصولات و خدمات برآورده می كرد و به قدری انعطاف پذیر می بود كه بتوان پروژه های نیمه كاره پرادو را به پایان رساند. با وجود امكان همكاری با دو شركت دیگر اسپانیایی، در نهایت شركت " مای سیلو " از تركیه جهت همكاری انتخاب شد.

از سی و هفت پروژه ای كه اخیرا توسط آقای رئیس جمهور به صورت ویدئو كنفرانس افتتاح گردید، نه پروژه در استان های آذربایجان غربی و شرقی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی (جمعا حدود دویست و چهل هزار تن) ساخت شركت " مای سیلو " بود كه همگی مربوط به بخش خصوصی می باشد.

آقای بهنام با بیان اینكه شركت های " مای سیلو" قابلیت انعطاف پذیری و آمادگی جهت تغییر طراحی سیلوها برای پروژه های خاص ( توان طراحی و ساخت همانند تولیدات شركت پرادو) را دارد و دارای قیمت مناسب است و به اجرای موفق بیش از شصت پروژه سیلو در ایران با ظرفیت كل یك میلیون ششصد هزار تن اشاره كرد و فاكتورهای مهم انتخاب این شركت را بر شمرد:

- استفاده صد در صد از ورق های گالوانیزه مخصوص كه به روش سندزمیر (Sendzimir process ) گالوانیزه می شوند. در این نوع گالوانیزاسیون كه به روش پیوسته انجام می گردد، علاوه بر روی از مقدار كمی آلومینیوم نیز استفاده می شود كه باعث افزایش مقاومت و پایداری پوشش گالوانیزه می گردد. شركت " مای سیلو" این نوع ورقها را تماما از تولید كنندگان اروپایی تهیه می نماید.

- امكان ارائه سیلوها بر اساس استاندارد ANSI ASAE آمریكا و DIN آلمان بنا به در خواست مشتری.

- رعایت استاندارد دوهزاروهشتصد ایران (ویرایش سوم) در طراحی سیلوها در رابطه با زلزله

- رعایت مقررات ملی ساختمان ایران ( مبحث ششم ) در طراحی سیلو

- آمادگی جهت ارائه محاسبات استاتیك سیلوها به خریداران جهت بررسی و كنترل

- استفاده از ماشین ابزار پیشرفته CNC با تكنولوژی روز كه خود تضمین كننده كیفیت بالای محصولات می باشد.

- ظرفیت تولید بسیار بالا و زمان تحویل كوتاه با توجه به راه اندازی خط تولید تمام اتوماتیك و پیشرفته كه جدیدا راه اندازی شده است. و داشتن انبار لوازم و قطعات یدكی در ایران و عدم مشكلات ناشی از تحریم ها برای گشایش اعتبار اسنادی برشمرد و خاطر نشان كرد: بیش از ده سال از آغاز فعالیت شركت "مای سیلو" نمی گذرد ولی این شركت با سرعت بالایی در حال رشد و پیشرفت می باشد و روزبروز به كیفیت محصولات این شركت اضافه می شود. بی شك شركت " مای سیلو " در سال های نزدیك جزو یكی از سیلو سازهای مطرح جهان خواهد شد.