OK
ArdkarSanat
نگهداری غلات

بارریز و دوراهی پنوماتیک

 بارریز پنوماتیک ساخت شرکت تورکس ایتالیا

 

TOREX

ویژگیهای بارریزهای پنوماتیک (تحت فشار لوله خور) مدل RVS ساخت شرکت تورکس (Torex ) ایتالیا، مخصوص تغذیه خطوط انتقال پنوماتیکی مواد.

 -         در این نوع بارریزها لوله انتقال مواد از میان پره بارریز می گذرد و بدین ترتیب مواد بصورت یکنواخت به داخل لوله انتقال که تحت فشار مثبت می‌باشد تخلیه می شود و توسط هوای فشرده درمسیر لوله انتقال داده می‌شود. (در بارریزهای معمولی لوله انتقال از میان پره عبور نمی کند بلکه مواد توسط قیف زیر بارریز به داخل لوله انتقال ریخته می شود. این روش برای مواد سبکی مانند آرد و سبوس گندم مناسب نمی باشد، زیرا فشار هوا باعث پس زدن مواد شده و عمل تغذیه خط انتقال به خوبی انجام نمی شود.

 -         بارریزهایی که جهت تغذیه خطوط انتقال پنوماتیکی مواد با فشار مثبت استفاده می شوند باید تحمل فشار بالای این خطوط را داشته باشند و کمترین مقدار هوا را از خود عبور دهند. یعنی باید دارای دقت بسیار بالا در ساخت و ماشینکاری باشند. در بارریزهایی که دارای دقت ساخت پایین می باشند، هوای زیادی از طریق بارریز هدر می رود و بدین ترتیب سیستم هوای مورد نیاز برای انتقال مواد را نخواهد داشت. همچنین اگر جریان هوا از پایین به بالا بیش از حد باشد مانع از ریزش مواد به داخل پره بارریز خواهد شد.

 -         نچسبیدن مواد چسبنده مانند آرد در داخل حفره های پره بسیار مهم می باشد. در غیر این صورت ظرفیت انتقال بارریز با کاهش زیادی مواجه خواهد شد. در باریزهای تُرکس با توجه به ماشینکاری حفره داخل پره‌ها و استفاده از رنگ مخصوص چسبندگی مواد اتفاق نمی‌افتد.

 -         در این بارریزها یاتاقان بندی و آببندی بلبرینگها بصورتی انجام شده که از نفوذ مواد با توجه به فشار مثبت هوا در داخل بارریز جلوگیری بعمل می‌آید.

 -         وجود کانالهای مخصوص تخلیه هوای فشرده داخل پره‌ها از ویژگیهای این بارریز ها می باشد. با توجه به تخلیه هوای فشرده داخل پره‌ها ریزش مواد به داخل پره‌ها به راحتی انجام می پذیرد.

 -         برای مواد خورنده مانند سبوس از روکش کُرم جهت افزایش سختی سطح پوسته استفاده می شود.

 

دوراهی پنوماتیک ساخت شرکت تورکس ایتالیا

TOREX

ویژگیهای دوراهی های مدل VAB ساخت شرکت تورکس (Torex ) ایتالیا، مخصوص مواد غذایی مانند آرد و سبوس

 

 

-         این نوع دو راهی‌ها دارای زاویه کم بوده (فقط 5/22 درجه) که از ویژگیهای منحصر بفرد این نوع دوراهی می‌باشدکه باعث سهولت در طراحی و ایجاد افت فشار کم در سیستم انتقال پنوماتیک مواد می‌باشد.

 -         با توجه به سطوح صاف داخلی و عدم نقاط برخورد مواد، افت فشار در این نوع دوراهی بصورت حداقل می‌باشد.

 -         سبکی و ابعاد کم از دیگر ویژگیهای این نوع دوراهی می‌باشد.

 -         با توجه به طراحی خاص، امکان گیر کردن و عمل نکردن دوراهی بسیار اندک می‌باشد.